A house opposite to your

www.radio.cz

Kalendář

Z diskuze...

Doporučuji

Bannery.cz - nejjednodušší výměnný reklamní systém

NAVRCHOLU.cz
TOPlist

12/2008

KOMPONOVANÝ VEČER – POCTA JAROSLAVU TOMSOVI

Kdy:  06.12.2008
Kde: La Fabrika, Komunardů 30, Praha 7
Co: KOMPONOVANÝ VEČER – POCTA JAROSLAVU TOMSOVI FILMY, BOXERSKÁ EXHIBICE A DALŠÍ
Moderuje: Marek Vašut
Vstupné: dobrovolné,-
Projekt „ SEVŘENI V TĚLE“ se zaměřuje na zviditelnění antických ideálů v soudobé kultuře, která se sice tělem obsedantně zabývá, ale odmítá lidské tělo v jeho přirozené kráse a naopak vytváří mediální představu těla nepropojenou s duchovní složkou lidské jedinečnosti. Cílem projektu je proto přiblížit a na řadě akcí prezentovat nejširší veřejnosti antickou ideu jednoty ducha a těla.

Projekt realizuje občanské sdružení SYMPOSION na základě partnerství s hlavním městem Praha a pod záštitou primátora Pavla Béma. Skládá se z výstavy ve Výstavní síni Mánes, seminářů k tématu na Filosofické fakultě UK a Metropolitní univerzitě Praha a z výstavy a komponovaného večera v experimentálním prostoru La Fabrika.

V La Fabrice bude vystavovat a zároveň účinkovat skupina autorů pod názvem BABY BOX TEAM. Jedná se o diferencovanou skupinu jednotlivců s rozdílnými životními zkušenostmi, profesními kariérami i generační příslušností. Autory spojuje ke společné veřejné prezentaci fenomén pěstního zápasu. Pro některé z vystavujících byl box profesí s řadou národních i mezinárodních úspěchů, pro větší část autorů pak sportovní relaxací a celoživotním zájmem s dokonalou znalostí boxerského prostředí, část autorů nemá s boxem osobní zkušenost, ale tématem se zabývá pouze jako výtvarně zajímavou fyzickou aktivitou.

Výstava obsahuje i spontánní dětské kresby malých adeptů boxu z klubu PALAESTRA, které po svém zachycují atmosféru v tělocvičně a první zkušenosti v ringu.

Komponovaný večer je koncipovaný jako „ Pocta Jaroslavu Tomsovi“, vynikajícímu sportovci, herci a zakladateli české kaskadérské školy. Bude tvořen ukázkami z československých filmů, ve kterých Tomsa působil / Pěsti ve tmě, režie J. Soukup a Víťaz, režie D. Trančík / , pohybovým vystoupením dětí z klubu PALAESTRA a exhibičním boxerským zápasem.
Součástí večera bude i aukce děl ve prospěch mladého skláře Lukáše Vrbase.

Koordinátorkou projektu je Olga Sozanská.
Žádné komentáře
 

Get a playlist! Standalone player Get Ringtones
________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ uloz.to - sdilej snadno data