A house opposite to your

www.radio.cz

Kalendář

Z diskuze...

Doporučuji

Bannery.cz - nejjednodušší výměnný reklamní systém

NAVRCHOLU.cz
TOPlist

11/2008

Týden současného francouzského divadla v Čechách

Kdy: 4.11.2008, 18:30
Kde: Café 35, Francouzský institut v Praze, Štěpánská ulice 35
Co: Valère Novarina, Imaginární opereta
Hrají: Frederika Smetanová, Markéta Potužáková, Přemysl Rut, Michal Lázňovský
Divadelní čtení a zpěv, v češtině. Doprovázeno hrou na klavír
Vstup volný
Valère Novarina je zároveň spisovatelka, dramaturgyně, režisérka, ale také malířka a fotografka. Její díla jsou v dnešní době považována za jedna z nejoriginálnějších počinů současné literatury. Valère Novarina již více než třicet let netradičním způsobem přetváří představení, herce a jazyk a vyvolává opravdovou divadelní obrodu. V rámci týdne současného francouzského divadla představí Michal Lázňovský a jeho kolegové český překlad hry Imaginární opereta vydané Divadelním ústavem.
Ač je Imaginární opereta parodická až klaunovská, prozkoumává hlavní otázky díla Novarinové – otázky osamoceného herce tváří v tvář nicotě a Bohu. Uprostřed této osamělosti uslyšíme písně připomínající dílo Borise Viana a hlavně Alfreda Jarryho. Komično se nevzdaluje od metafyzických otázek a hlasy si marně stěžují: „Ó smrti, odstraň si mou mrtvolu!“. Jejich výstupy na scéně zůstávají komické.
 
Žádné komentáře
 

Get a playlist! Standalone player Get Ringtones
________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ uloz.to - sdilej snadno data