A house opposite to your

www.radio.cz

Kalendář

Z diskuze...

Doporučuji

Bannery.cz - nejjednodušší výměnný reklamní systém

NAVRCHOLU.cz
TOPlist

09/2008

Podzimní kafemletí 2008

Čtvrtek 11. 9.
10:00 -12:00 pro robátka:
divadlo Husy na tahu – pohádka
hry pro děti - 8 herních stanovišť
13:00 -18:00 hudba k tanci a poslechu:
Pale Blue Something (14h) - pražská kapela hrající jak autorské skladby Honzy Sýkory s většinou anglickými texty, tak převzaté rock'n'rolly, rockovou a blues-rockovou klasiku.
Ridina Ahmedová (15h30) – interpretka s čarokrásným hlasem. Pracuje s přístrojem, který jí umožňuje naživo na koncertech vrstvit více stop hlasu a vytvářet vícehlasé skladby a písně. Vystupuje sama, převážně s autorskými skladbami.
Ohm Square (17h) - Pestré prvky elektroniky, soul hraničící s popem, rytmika mířící mezi r’n’b a chill out, tak to jsou Ohm Square – její členové Jan2 (Jan Čechtický), charismatická britská zpěvačka Charlotte Fairman (Charlie One) a kytarista Jan 5 (Jan Kleník).
18:00 slavnostní zahájení:
křest básnické sbírky Pavla Hlušičky - klienta programu Akce Pontony
kubánský umělec Julio Castañeda, kouzelník který přijde určitě! - znáte z kubánské a španělské televize
19:00 -22:00 libé tóny:
losování tomboly (19h)
Bez Peří (19h15) – mostecká kapela hrající noise pop, písně s poetickými českými texty a zpěvnými melodiemi. 
losování tomboly (20h30)
 
Květy (20h45) – brněnská kapela míchající noise s šansonem, elektroniku se starým blues a hlavně brněnskou alternativu. Autorem hudby a textů je zpívající kytarista Martin E. Kyšperský.
Pátek 12. 9.
10:00 -12:00 pro robátka:
divadlo Husy na tahu – pohádka,
hry pro děti - 8 herních stanovišť
14:00 -18:00 hudba k tanci a poslechu:
Piosenki (14h) - hudba nejvíce podobná folkloru a folku, s využitím prvků české, staropražské, polské, ruské, bulharské, řecké i indické hudební kuchyně. Lze zaslechnout i špetku mongolské lidové tvorby, nebo židovské prvky. Některé písně jsou zase inspirované bretaňskou muzikou, hudbou středověkou, nebo mají charakter spíše šansonový. Kromě několika vysloveně zlidovělých, nebo přímo lidových písní vychází kapela z autorských textů a hudebních motivů.
Atarés (15h30) - Skupina mezinárodního osazenstva mísící hlavně kubánské tradicionály (Buena Vista Social Club) s tanečními styly (cha – cha, bolero, son) a jiné písně latinsko – amerického regionu (bossa nova, andino, Cesaria Evora, Carlos Santana) či s názvuky flamenga (Gipsy Kings). Atarés se vydávají i na cestu vlastní tvorby sledováním aktuálních latinsko – amerických trendů (reggaeton).
„Je to vždy akce s velice příjemnou atmosférou, jak mezi publikem, tak v organizačním týmu a účinkujícími. Pomůžeme rádi dobré věci a zde máme jistotu, že se pomoc dostane opravdu k těm potřebným. Aktivní integrace handicapovaných do společnosti je ten správný směr... Navíc se Kafemletí odehrává na zajímavém místě. Co víc dodat...?“
Za Atarés Rosta-man
Orchestra (17h) - hudební duo originálního obsazení. Na bicí hraje Jiří Plánička, Martin Vlk doprovází na housle a stará se také o přednastavené smyčky a doprovodné loopy. Vesměs instrumentální tvorba kapely dýchne na posluchače velmi neotřelým a moderním zvukem, o hudební nápady nemají muzikanti Orchestry nouzi.
19:00 -22:00 ladné pohyby, tóny libé:
Ambrosia (19h) – skupina lepých div zabývající se převážně historickým a orientálním tancem. 
losování tomboly (19h30)
Fousy moudžou rajzin (20h) – Kapela na pomezí skutečnosti a imaginace, alternativní hudba o neuchopitelné škvíře mezi nádechem a výdechem - životem a smrtí. 
losování tomboly (20h45)
Deneb (21h) - Tvorba kapely je inspirována především lidovou hudbou balkánských zemí, českými a moravskými písněmi i dalšími kulturami. Inspiraci čerpá skupina nejen ze starých sbírek lidových písní, ale také ze setkání s hudebními přáteli z různých oblastí. Proto se mezi makedonskými a bulharskými baladami můžete dočkat mnoha velmi svižných překvapení.
pozn. začátky hudebních vystoupení se mohou v reálném čase mírně lišit
Festival Podzimní kafemletí 2008 podpořili: Café Emporio, a.s.; Marten s.r.o.; Agentura Startproduction s.r.o.; Nadace Divoké husy; CETELEM ČR, a.s.; Segafredo Zanetti CR spol. s r.o.; Radio 1; Český rozhlas; Atelier Spektrum s.r.o.; Magistrát hlavního města Prahy; Ministerstvo kultury; Interlacto, spol. s r.o.; Intersnack, a.s.; Coca-Cola HBC Czech Republic; Drinks Union, a.s. - Královský pivovar Krušovice; Pragoplakát, spol. s r.o.; Opavia - LU, a.s.; United Bakeries a.s.
Ceny do tomboly věnovali: Emco, spol. s r.o.; Student Agency, s.r.o.; Village Cinemas Czech Republic; Kanzelsberger, a.s.; Unilever ČR, spol. s r.o. - Dove; Czech this s.r.o.; Prague Imperial Hotel; s.Oliver CZ s.r.o.; GZ Digital Media, a.s.; Švandovo divadlo; Ridina Ahmedová; Ivana Uhlířová; Deneb; Atarés; Bez Peří
 
Žádné komentáře
 

Get a playlist! Standalone player Get Ringtones
________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ uloz.to - sdilej snadno data