A house opposite to your

www.radio.cz

Kalendář

Z diskuze...

Doporučuji

Bannery.cz - nejjednodušší výměnný reklamní systém

NAVRCHOLU.cz
TOPlist

09/2008

Exkurze u Karlových Varů

V sobotu 27.9. se uskuteční u Karlových Varů exkurze za mechorosty a lišejníky, kterou povede Ing. Petr Uhlík z Muzea Sokolov a Radka Mudrová z Muzea Českého lesa a v neděli se uskuteční slavnostní otevření nové naučné stezky Mnichovské hadce, která návštěvníkům Slavkovského lesa přiblíží největší hadcový komplex v Čechách.

Chcete se naučit poznávat mechy a lišejníky? Máte jedinečnou šanci!

Sraz pro zájemce o vycházku je v sobotu 27. září v 9:45 na vlakové zastávce Doubí u Karlových Varů. Exkurze bude zajímavá i geologicky. Uvidíme suťová pole mezi doubím a Svatošskými skalami, Svatošské skály, skalní útvar Strážce, navštívíme vyhlídku na údolí Ohře u Vildenavy a skalní útvar Moučné pytle se sklaními mísami.

Trasa bude dlouhá asi 15 kilometrů s výrazným výškovým převýšením, proto počítejte s délkou exkurze 6–7 hodin. Konec exkurze je plánován na 17 hodinu.

Exkurzi povede Ing. Petr Uhlík z Muzea Sokolov a Radka Mudrová z Muzea Českého lesa v Tachově. Doporučujeme si vzít obuv a oblečení do terénu. Vstup na akci je zdarma. Všichni jsou srdečně zváni.

 

Naučná stezka Mnichovské hadce

V neděli je pak připravena další procházka, tentokráte od Křížků (u obce Prameny) ke Grünské kyselce, kde bude slavnostně otevřen a pokřtěn nový altán. Tato lokalita je zajímavá z geologického pohledu, protože se zde nachází největší hadovcový komplex v Čechách, ale i z pohledu botaniků — je zde např. Upolínová louka pod Křížky.

Křest altánu u Grünské kyselky se uskuteční v 11 hodin.

Žádné komentáře
 

Get a playlist! Standalone player Get Ringtones
________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ uloz.to - sdilej snadno data