A house opposite to your

www.radio.cz

Kalendář

Z diskuze...

Doporučuji

Bannery.cz - nejjednodušší výměnný reklamní systém

NAVRCHOLU.cz
TOPlist

09/2008

92 velkoformátových fotografií Yanna Arthuse-Bertranda

 
Kdy: 10. června a potrvá do 5. října
Kde: před pražskou obchodní galerií Palladium na náměstí Republiky
Co: 92 velkoformátových fotografií Yanna Arthuse-Bertranda
Vstup: ZDARMA
Světoznámý francouzský fotograf Yann Arthus-Bertrand veze do Prahy unikátní kolekci velkoformátových snímků. Sbírku, která upozorňuje na symbiózu člověka s přírodou, loni vidělo pod pařížskou Eiffelovou věží 2,5 milionu lidí.
 
Dílo Arthus-Bertranda a jeho kolegů zakotví před pražskou obchodní galerií Palladium na náměstí Republiky. Výstava začíná 10. června a potrvá do 5. října, vstup je zdarma.
Na dvaadevadesáti velkoformátových snímcích autoři zachycují nejrůznější zvířata, která s člověkem sdílejí planetu. Doprovodné texty pak popisují vztah mezi přírodou a lidským působením na ni.
"Výstava mimořádným způsobem spojuje vzdělávací moment, srozumitelný všem bez ohledu na hranice států, rozdílné jazyky i míru vzdělání, s estetickým působením," řekla k výstavě manažerka projektu Olga Menzelová-Kelymanová.
"Alive nejsou jenom nádherné fotografie zvířat. Jsou to i fakta a čísla o našem způsobu života a o cestách, kterými bychom se měli ubírat v budoucnu," tvrdí Arthus-Bertrand.
 
 
 
Autor zároveň prohlašuje, že smyslem jeho práce je veřejná osvěta s jediným cílem - pomoci zachovat ubývající přírodní zdroje pro budoucí generace. "Když jsem se poprvé dověděl o 'udržitelném rozvoji', říkal jsem si, co je to za podivnou koncepci odtrženou od reality a vzdálenou mým bezprostředním zájmům? Dnes už vím, že je nedílnou součástí humanismu," dodává.
Expozice navazuje na úspěšný Arthus-Bertrandův projekt Země krásná neznámá, který před dvěma lety na Kampě vidělo 1,3 milionu návštěvníků.
Žádné komentáře
 

Get a playlist! Standalone player Get Ringtones
________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ uloz.to - sdilej snadno data