A house opposite to your

www.radio.cz

Kalendář

Z diskuze...

Doporučuji

Bannery.cz - nejjednodušší výměnný reklamní systém

NAVRCHOLU.cz
TOPlist

06/2008

Den České televize

Kdy: sobota 14. 6. 2008 od 10:00 do 17:00
Kde: Praha, Žofín

Co: koncerty – Jaroslav Uhlíř, Nightwork

Vstup: VOLNÝ

Hlavní program
10:30 – 16:00
altánek a okolí
 • 10:30 skupina Primavera - taneční pohádkové vystoupení
 • 11:00 StarDance II …když hvězdy tančí - Michaela Gatěková a Michal Dlouhý zatančí a naučí vás jednoduché taneční prvky
 • 11:30 vystoupení Jaroslava Uhlíře (Hodina zpěvu)
 • 12:40 kouzelnické vystoupení
 • 13:00 Hafan studio „Aby to čert vzal“ - divadelní představení
  valašský soubor Malá Rusava - hudební a taneční vystoupení
 • 15:00 koncert skupiny NightWork
  (František Soukup, Jakub Prachař, Vojtěch Dyk a další)
Malý sál
 • 14:30 taneční skupina Mirákl - show dance
Celým dnem bude provázet Lucie Pernetová, moderátorka pořadu Hřiště 7.
Doprovodný program
10:00 – 17:00
areál Žofína, foyer budovy
 • atrakce pro děti - malování, hry, soutěže o ceny, focení s Večerníčkem
 • projekce pořadů pro děti
 • skákací hrad
 • maskoti postaviček z večerníčků
 • prodejní stánek České televize
Vstup volný
Změna programu vyhrazena!
Akce se koná za každého počasí v prostorách krytého přístřeší.
Moderátorka
Lucie Pernetová
Herečka divadla ABC v Praze. Diváci ji mohli vidět např. v pohádkách Až kohout snese vejce a Boháč a chudák.V České televizi moderuje dětský pořad Hřiště 7 – každou neděli v 7:30 na ČT1.
Koncerty
Jaroslav Uhlíř
Hudební skladatel a interpret. Je autorem hudby k filmům Ať žijí duchové!, Vrchní, prchni!, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni, Trhák. Za hudbu ke snímku Lotrando a Zubejda byl nominován na Českého lva. Se Zdeňkem Svěrákem připravuje pro Českou televizi hudební pořad pro děti Hodina zpěvu.
NightWork
Skupina NightWork má hvězdné obsazení a neotřelý repertoár.
Debutové album s názvem Respectmaja vyšlo na podzim roku 2006 a nejvíce na sebe upozornilo remakem písně Včelka Mája - Maja.
O letošních Vánocích se NightWork zapsali do žebříčku IFPI koledou, která tu ještě nebyla. Píseň se jmenuje Vánoční čas a je zaranžována ve sladkém bollywoodském stylu. Klavír, smyčce, harfa či lesní roh v kombinaci s hlasem Vojty Dyka nastolují opravdu mimořádně vánoční atmosféru, kterou pak dále ještě rozvíjejí hladivé rapy Franty Soukupa, Jakuba Prachaře a Jana Maxiána.
Styl hudby se dá charakterizovat jako moderní podoba „kytarodiscorocko worldfunky“. Na vystoupeních je záměrem působit energicky a neotřele. Máte šanci sami zhodnotit jejich živý koncert na Dni České televize cca od 15. hodin.
Obsazení
František Soukup (zpěv, produkce)
- skladatel, producent a jediný tanečník stylu A LA Tarantula
Jakub Prachař (kytara)
- herec: divadlo Rubín, ABC
- filmy: Království potoků (pohádka), Milenci a vrazi, Vlna, Boží pole s.r.o., seriál Horákovi
Vojtěch Dyk (zpěv)
- herec: angažmá v Národním divadle, divadlo Disk; hlavní role ve vánoční pohádce České televize Tři životy
Jan Maxián (klávesy)
- herec: divadlo Kalich (role v muzikálech Tajemství, Jack Rozparovač)
- dabuje herce Elijaha Wooda (Frodo), Tobeyho Maguira (Spiderman)…
Jakub Antl (basová kytara) - hudebník
Ondřej Sluka (bicí) - hudebník
Malá Rusava
Dětský valašsky soubor Malá Rusava z Bystřice pod Hostýnem byl založen v roce 1958 a svou nepřetržitou činnosti patří mezi nejstarší dětské soubory v České republice.
Pro svou tvorbu čerpá z tradic valašského regionu, v oblasti střední Moravy. Snaží se o udržování a obnovu regionálních zvyků, her, písní a tanců z okolí obce Rusavy, které v dětské formě zpracovává do jevištní podoby.
Za svou činnost získal mnoha významná ocenění a uznání na přehlídkách a festivalech doma i v zahraničí. Hudebně a pěvecky jej doprovází vlastní cimbálová muzika.
Taneční vystoupení
StarDance II …když hvězdy tančí
Přijďte se podívat na taneční číslo, které jste mohli vidět v České televizi! Pro děti je připravený i krátký lektorský výklad páru z úspěšné soutěže StarDance II. Těšte se na Michaelu Gatěkovou a Michala Dlouhého.
Michal Dlouhý, herec a dabér. Na tanečním parketě stál prý před soutěží pouze jedenkrát v životě, a to na svém vlastním maturitním plese. Pro Českou televizi ztvárnil např. hlavní roli ve filmu Sametoví vrazi. Michaela Gatěková, závodní tanečnice, studentka 2. ročníku Technické univerzity v Ostravě. Jejími největšími tanečními úspěchy jsou 4. místo na Mistrovství světa v latinskoamerických tancích v kategorii mládež (r. 2002) a 1. místo na mistrovství ČR v latinskoamerických tancích v kategorii dospělých (r. 2005).
Primavera
Dětské taneční vystoupení (například o tajemství kouzelných masek).
Primavera byla založena v roce 1989 při ZŠ Petřiny – jih pod vedením Hany Pivcové. Skupina se zaměřuje na taneční ztvárnění staré i soudobé, klasické i moderní hudby a na rozvíjení umělecké tradice duncanovského směru, který výrazně ovlivnil taneční vývoj u nás především zásluhou Jarmily Jeřábkové.
Mirákl
Taneční skupina Mirákl letos oslaví již 13 let své existence. Od svých začátků působí při MDK v Sokolově, v posledních letech se pak skupina vytančila mezi špičku tanečních souborů v České republice. Věnuje se tanečním disciplínám show dance a taneční kompozice formací ve všech věkových kategoriích. Zvláště v dětské kategorii zaznamenává úspěchy v soutěžích České taneční organizace – mezi ty největší patří tituly vícemistrů Čech a ČR. Choreografie Příběh kouzelné lampy pak byla nominována na Mistrovství světa, kde Mirákl v listopadu 2007 v konkurenci nejlepších světových skupin obsadil 10. místo.
Skupina se zabývá také charitativní činností – stala se spojencem sbírky Pomozte dětem, které přispívá výtěžkem ze své Taneční benefice.
Kouzelnické vystoupení
Roman Štabrňák
Herec a kouzelník. Vystudoval DAMU, hraje v Divadle Na Jezerce, v Městských divadlech pražských, v divadle v Řeznické. Kouzla jsou jeho velkým koníčkem. Kouzlí s různorodými věcmi: s kruhy, hrdličkami, provazy, šátky. Někdy nechává mizet své asistentky. Programy jsou nabité kouzly a podkreslené rytmickou hudbou.
Divadelní představení
Hafan studio: Aby to čert vzal
Loutkové představení s prvky klauniády a s písničkami.
Hrdina příběhu, Kašpárek, na cestě za svým pánem potkává pohádkové bytosti – lživou bábu a proradného čerta. Jak si s nimi poradí a jak překoná potíže, které mu způsobí?
Dobrodružná pohádka o tom, jak zase jednou Kašpárkovi pomůže jeho důvtip a břitký jazyk a hloupost a zloba je potrestána. Inspirováno klasickými příběhy o Kašpárkovi hranými potulnými herci.
Protagonisté představení jsou absolventi katedry alternativního a loutkového divadla na DAMU. Další zkušenosti čerpali v těchto divadlech: Zita Morávková – Dejvické divadlo, Divadlo Lampion Kladno; Gabriela Šubrtová – Studio studia Ypsilon, Naivní divadlo Liberec, Divadlo Continuo a několik dalších menších nezávislých divadel; Dan Šváb – Studio Ypsilon, Divadlo Miriam, Divadlo A-HA.
Přestavení je založeno na těsnějším kontaktu s dětským divákem. Divák tak není jen pasivním pozorovatelem, ale bude se na něm aktivně podílet.
Představení pro všechny od 4 let.
Námět: Zita Morávková
Výprava: Barbora Hubená
Režie: Ondřej Lázňovský, Zita Morávková
Hudba: Michal Vaniš
Produkce: Blanka Borůvková
Hrají: Gabriela Šubrtová, Zita Morávková nebo Dan Šváb
Žádné komentáře
 

Get a playlist! Standalone player Get Ringtones
________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ uloz.to - sdilej snadno data