A house opposite to your

www.radio.cz

Kalendář

Z diskuze...

Doporučuji

Bannery.cz - nejjednodušší výměnný reklamní systém

NAVRCHOLU.cz
TOPlist

05/2009

Festivalu indonéského filmu

Kdy: 19. 5. od 19:00

Kde: v Městské knihovně v Praze

Co: Zahájení festivalu indonéského filmu za přítomnosti režiséra nejslavnějšího snímku festivalu Riti Riza! Patronem je Jiří Menzel.

19. 5. (19:00) -  Duhové oddíly / Laskar Pelangi - drama
20. 5. (18:30) - Gie / Gie - biografické drama      
20. 5. (20:30) - Eliana, Eliana / Eliana, Eliana - drama      
21. 5. (17:00) - Sherinino dobrodružství / Petualangan Sherina  - rodinný film 
21. 5. (19:00) - Drahá Rena / Untuk Rena  - rodinný film  
21. 5. (21:00) - 3 dny navždy / 3 Hari Untuk Selamanya - černá komedie

VSTUP ZDARMA  

 

Režisér Riri Riza

 Na svém posledním úspěšném filmu, který se stal také největším indonéským kasovním úspěchem, THE RAINBOW TROOPS (Duhové oddíly, LASKAR PELANGI), Riri Riza prokázal své nesporné vynikající dovednosti v režijní umění. Film, který lámal rekordy se stal Indonéským nejnavštěvovanějším filmem a do kin přilákal s více než 4 miliony diváků. Současně začal získávat i mezinárodní uznání. Byl vybrán v sekci Panorama na prestižní Berlin International Film Festival (Berlinale) 2009, nominován pro kategorie nejlepší film a nejlepší střih na 3. Asijském udílení filmových cen 2009 a získal Cenu SIGNIS jako nejlepší film s humanitární a sociální tématikou na Mezinárodním filmovém festivalu v Hongkongu 2009, THE RAINBOW TROOPS září jako světlice a osvětluje I Ririho předchozí filmová díla . SHERINA’s ADVENTURE (Sherinino dobrodružství, PETUALANGAN SHERINA) byl Ririho celovečerní filmový debut a v roce 2000 jej viděl 1 milion návštěvníků kin.

 Film ELIANA, ELIANA režíroval v roce 2002, a přitáhl jím pozornost filmových kritiků celého světa. Film byl promítán na řadě mezinárodních filmových festivalů a získal několik ocenění, jako například Nejlepší film pro mládež na Mezinárodním filmovém festivalu 2002 v Singapuru, nebo Zvláštní uznání pro Draky a Tygry (Dragons & Tigers Award) na Mezinárodním filmovém festivalu 2002 ve Vancouveru.

 Ririho úsilí v roce 2005 bylo darem pro indonéskou kinematografii. Přišel se dvěma filmy.  DEAR RENA (Drahá Rena, UNTUK RENA) rodinný film a GIE, film, který poukazuje na rozpory v mysli mladého politického aktivisty, který žil v éře '66, Soe Hok gie. GIE vyhrál Pusan Promotion Plan jako Nejslibnější projekt fondu Hubert Bals, obdržel cenu za Nejlepší film na Indonéském filmovém festivalu (FFI 2005), a s hrdostí přijal  Zvláštní cenu poroty na 51. Asijsko-pacifickém filmovém festivalu 2006.

 V roce 2007 Riri dokončil film 3 DAYS TO FOREVER (3 Dny navždy, 3 HARI UNTUK SELAMANYA, a i o tom se začalo rychle mluvit na domácí i mezinárodní půdě. Důkazem toho je, že byl film promítán na více než 15ti mezinárodních filmových festivalech v celé Asii, Austrálii, Evropě a Americe. Film získal cenu za Nejlepší indonéský film na Mezinárodním filmovém festivalu 2007 v indonéské Jakartě. Riri potvrdil a zdůraznil svou znalost a profesionalitu ve filmové režii, když vyšel jako vítěz i v soutěži o cenu za Nejlepší režii na 35. Mezinárodním festivalu nezávislého filmu v Bruselu.

Žádné komentáře
 

Get a playlist! Standalone player Get Ringtones
________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ uloz.to - sdilej snadno data