A house opposite to your

www.radio.cz

Kalendář

Z diskuze...

Doporučuji

Bannery.cz - nejjednodušší výměnný reklamní systém

NAVRCHOLU.cz
TOPlist

05/2008

ŽIŽKOVSKÁ SMRŠŤ 08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Jarní festival pod širým nebem..

začátek festivalu:
23.5.2008   16:00 do 22:00
konec festivalu:
25.5.2008   13:00 do 22:00
ročník:
8.
místo konání:
PRAHA
prostranství:
Žižkov - Park Parukářka
www stránky:
 
 
vstup:
vstup volný
pořadatel:
ProDech, o.s.
 program
Na co se můžete těšit!!!
 
časový plán
   
Pátek 23.5.  
čas kapela
16:00–16:45 Happy bigband
17:00–17:40 Bobr chutná dvakrát
18:00–18:45 The Melting point
19:00–19:45 Kozy v Korzetu
20:00–20:45 Revelation
21:00–22:00 T.O.P Dream Company
Sobota 24.5.  
čas kapela
13:00–14:15
Orchestr žižkovská smršť
14:30–15:15 Emperor Penguins
15:30–16:15 Mocca Malacco
16:30–17:15
Los Rumberos
17:30–18:15 MagnumJazzBigband
18:30–19:15 CCTV AllStars
19:30–20:15 Toxique
20:30–22:00 YoYo Band
 
Zvuková zkouška vždy 15 minut před začátkem vystoupení!
Účast na osmém ročníku festivalu zatím přislíbily tyto kapely:
             
YoYo Band
 
Skupina Yo Yo Band vznikla v listopadu roku 1975. U zrodu stáli bratři Richard a Vladimír Tesaříci, Ondřej Hejma a Julius Novotný Kuzma.
Za celou dobu trvání Yo Yo Bandu prošla kapelou celá řada hudebníků. Z valné většiny tvoří repertoár vlastní autorské písničky.
Získali platinovou desku, 3 ceny České Gramy, 4. místo v soutěži Český Slavík. Celkem natočili 16 videoklipů a televizní pořad Banánová estráda. Koncertovali v Německu, Rakousku, Dánsku i Rusku.Yo Yo Bandi nejdou, jako řada jiných, cestou cover verzí, což potvrdili i deskou: Souboj na kuchyňský nože. Hudba i texty zůstaly opět plně v jejich režii. Jiří Šíma, Vladimír Tesařík a Miroslav Linhart složili melodie, Richard Tesařík s Janem Fischerem vše otextovali nezaměnitelným způsobem.
 
Toxique
Účastník českého finále Eurosong 2008
 
Chcete vědět co se stane, když se hodí do zkumavky výjimečný hlas dívky, o kterou se popralo víc chlapů než byste dokázali spočítat a hudební perfekcionismus čtyř individuí, permanentně intoxikovaných hudbou?
 
Těžko říci. Ale možná pomůže, když si pro odpověď zajdete na koncert TOXIQUE. Hudba TOXIQUE jde napříč hudebními žánry. Sami členové tvrdí, že hrají hudbu na pomezí retropopu, souljazzu a grooverocku. Mezi hlavní vzory uvádějí hudebníky jako jsou Stevie Wonder, Amy Winehouse, Gwen Stefani, John Mayer nebo kapely jako Moloko, Morcheeba a jim podobné .....
 
www.toxique.cz
 
 
 
T.O.P. Dream Company
 
Kapela T.O.P. Dream Company je dvanáctičlenná parta, která se inspiruje funky - soulovou hudbou. Jejich vzory jsou kapely jako Tower of Power nebo Earth, Wind and Fire, které svou energií a přístupem k hudbě uchvátily již několik generací hudebních posluchačů. Za své existence kapela odehrála spoustu koncertů a spolupracovala se zpěváky jako Felix Slováček jr., Alphonse Llupi a mimo jiné také Ted Whang(USA/New York). T.O.P. Dream Company můžete slyšet zejména v pražském Lucerna Music Baru, a dále na různých festivalech, plesech a soukromých akcích doma i v zahraničí...
 
www.topdream.org
 
 
Revelation
 
 jsou mladou dynamickou kapelou hrající vlastní tvorbu v pop-alternativně-rockovém duchu s anglickými texty.    V jejím čele stojí talentovaná a charismatická zpěvačka řeckého původu - Nikoleta Spalasová. Kapela hraje od podzimu 2005 v nezměněném složení: bicí, baskytara, klávesy, kytara, zpěv.
REVELATION pravidelně koncertují na české klubové a festivalové scéně. Za dva roky své existence odehráli přes šedesát vystoupení. Ta se vyznačují pestrou a energickou „show“, mají svoji specifickou atmosféru a navíc je hudebníci zvládají se značným technickým nadhledem. Kapela si hodně zakládá na moderním zvuku a dokáže s ním účelně pracovat. Mezi významná vystoupení řadí například “předskakování” SUPPORT LESBIENS a také úspěšné koncerty v klubech ROCK CAFÉ, PALÁCI AKROPOLIS či ROXY.
 
oficiální stránky:
další webové profily:
anglický web:
   
info:
 
Magnum Jazz Bigband
 
Kapelník a zkušený muzikant Honza Šatra (Laura a její tygři, YoYo Band) roku 1999 kolem sebe soustředil talentované mladé hudebníky a založil jazz-rockový bigband. Od roku 2005 vede bigband Slávek Glaser, který v kapele působil od samého začátku jako pianista. Premiérové vystoupení bigbandu se uskutečnilo na podzim roku 2000, kdy kapela účinkovala na plese Arcibiskupského gymnázia. Od té doby Magnum vystoupil na četných festivalech a uskutečnil řadu koncertů, natočil své vlastní CD In Time a spolupracoval se známými zpěváky a muzikanty, např. s Tomášem Savkou, Radkou Fišarovou, Pavlem Vítkem nebo Petrem Maláskem.
 
 
Los Rumberos
 
Desetičlenná kapela hrající latinsko-americkou hudbu s prvky jazzu. Vzory pro zvuk tělesa jsou zejména kapely Tita Puente a Poncho Sancheze, jejichž skladby tvoří nemalou část repertoáru. Jeho další součástí jsou např. skladby Karla Růžičky st. a vlastní kompozice.
Současná podoba kapely vznikla v říjnu roku 2007, a měla premiéru v brněnské Staré Pekárně. Kapelníkem je Petr Smetáček, student skladby u Karla Růžičky st. na konzervatoři Jaroslava Ježka.
 
 
 
Mocca Malacco
 
je kvintet hrající moderní instrumentální jazz, skladby vlastní tvorby, lichých taktů, podmanivých harmonií, hlubokých myšlenek a absurdních názvů...
 
 
 
Happy Big Band Kladno
 
Happy Big Band vznikl před třemi lety jako příležitost pro začínající jazzmany . Klade si za úkol vyhledávat mladé talenty a umožňovat jim získávání zkušenosti po boku špičkových profesionálu . Repertoár tvoří částečně standardní swingové skladby ( D.Ellington , C.Basie ,N.Hefti , S.Nestico ad.) a ve velké míře je zastoupen jazz.rock ( J.Zawinul , H.Hancock , T.Jones ad.) . Do programu jsou zařazovaný skladby význačných českých jazzových tvůrců ( K.Růžička , M. Svoboda , E.Viklicky ) a jsou uváděny i premiéry skladeb nadějných mladých autorů (např. Petra Smetacka ) . Obsazeni as : Michal Wroblewski , Tereza Krausova ts : David Smrž , Ondřej Čečrdle bs : Jan Eržiak trbk : Vratislav Bartoš , Stanislav Zeman , Miroslav Hloucal , Pavel Kovařík , František Froněk  trbn : Pavel Šír , Jan Jirucha , Štěpán Janoušek , Karl Ericsson p : Petr Smetáček bk : Jan Lstibůrek bicí : Radovan Keller zp : Eliška Ptáčková zp +as : Andrea Kolmanová vedoucí orchestru : Antonin Keller
 
Emperor Penguin + Justin Lavash(GB)
 
Čtveřice muzikantů (sax - pno/kbds - bs - dms) se dala dohromady na půdě Konzervatoře Jaroslava Ježka na začátku roku 2008. Repertoár kapely tvoří zejména skladby pianisty a bandleadera Jana Mazury. Ač se "Emperor Penguin" nikterak stylově nevymezují, lze jejich tvorbu označit jako moderní, avšak snadno poslouchatelný a melodický jazz.
 
Obsazení:
Jan Kyncl - tenor sax
Jan Mazura - piano, keyboards
Karel Hubáček - kontrabas
Michael Nosek - bicí
 
http://bandzone.cz/emperorpenguin
 
 
CCTV ALL STARS
 
www.myspace.com/cctvallstars
 
Orchestr Žižkovská smršť
 
Orchestr byl založen v roce 1970 v malém obsazení, později byl doplňován o další nástroje až na nynějších 50 členů ve věku od 12 do 26 let.
Členy orchestru jsou žáci a absolventi zdejší ZUŠ, studenti základních, středních a vysokých škol, učni. S orchestrem spolupracují také sólistky , zpěvačky Tereza Dolejší a Martina Sikorová. Vedoucím orchestru a dirigentem je od samotného založení Lubomír Novák.
Na repertoáru orchestru jsou vedle státní hymny, pochodů a skladeb lidových, převážně skladby poslechového a koncertního charakteru, dále filmová a muzikálová a svingová hudba.
 
 
Bobr chutná dvakrát
 
Vítěz "Naděje Beatu 2007"

Kapela zaznaménávající v poslední době vzestup, hraje energický, kytarový pop-punk-rock s vlastními melodickými písněmi, okořeněnými smysluplnými českými texty. V loňském roce vyhrála soutěž "Naděje Beatu" na rádiu Beat, což je zatím největší úspěch kapely. V současné době má za sebou řadu vystupování nejen v pražských klubech jako jsou například Futurum, Vagón, Kain, Exit Chmelnice a další, tak i v klubech v Liberci, Jablonci nad Nisou, nebo Černošicích. Letos kapela vystoupí i na prestižních festivalech jako jsou například VINOHRADY OPEN AIR, TŘI SESTRY 23 let OPEN-AIR, ŽIŽKOVSKÁ SMRŠŤ a nebo Rej noci svatojánské v Lipnici nad Sázavou.
 
www.bcd.wz.cz
 
další webové profily: www.bandzone.cz/bobrchutnadvakrat
 
 
Kozy v Korzetu
 
Kozy v Korzetu se narodily před necelým rokem a od té doby se postupně propracovávají odspoda českou ska scénou. Pravidelně koncertují v Praze, zahráli si i ve Strakonicích či v Polici u Jemnice s Visacím Zámkem či Závišem. Tak jak jsou různé hudební orientace jednotlivých členů, tak je rozmanitý i kozí styl - ska a punk se mísí s rock´n´rollem, reggae či ragga, funky či metalem.
 
Žádné komentáře
 

Get a playlist! Standalone player Get Ringtones
________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ uloz.to - sdilej snadno data