A house opposite to your

www.radio.cz

Kalendář

Z diskuze...

Doporučuji

Bannery.cz - nejjednodušší výměnný reklamní systém

NAVRCHOLU.cz
TOPlist

Výlety

Vyhlídka Máj

 

Lokalita: Střední Čechy
Vzdálenost od Prahy: 40 km
Doprava: z Prahy podél Vltavy do Štěchovic, pak přes most po silnici 116 do Krňan, kde odbočíte na Teletín
Parkování: u silnice před obcí Teletín nebo v přímo v obci
Doslova fascinující scenérii můžete spatřit z vyhlídky Máj nedaleko Prahy. Ta nabízí jeden z nejpůsobivějších pohledů do hlubokého kaňonu meandrující Vltavy nad dřívějšími Svatojánskými proudy, které bývaly kvůli skaliskům a prudkému toku Vltavy obávaným místem, kde ztroskotala řada lodí.

Po slabé čtvrthodince cesty z obce Teletín se dostanete do romantické přírody s nádhernými habry, buky a duby. Před vámi se objeví několik desítek metrů hluboký sráz k řece, na jehož skalách rostou zajímavě pokroucené borovice, které dotváří jedinečný ráz tohoto místa. Naproti je skalnatý poloostrov porostlý stromy, vlevo v dáli Slapy a vpravo Štěchovická přehrada.

Cesta na vyhlídku bohužel není prakticky značena a tak pokud nechcete bloudit, vydejte se z Teletína po žluté turistické značce. Ta těsně za obcí odbočuje po polní cestě směrem ke kravínu (viz. fotogalerie), kde se nebojte vlézt do ohrady a mezi kravami jděte rovně směrem k lesu. Nyní už stačí najít tu správnou cestičku a za okamžik se před vámi otevře nádherná scenérie. Z Teletína je to až k vyhlídce přibližně jeden kilometr. Své kouzlo má v každém ročním období. Nejkrásnější je ale na začátku podzimu, kdy okolní listnaté lesy hýří barvami.

Poslední komentáře
22.10.2010 20:49:41: Rád bych upozornil, že tento článek je společně s fotografiemi ukradený ze serveru www.doprirody.com...
 

Get a playlist! Standalone player Get Ringtones
________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ uloz.to - sdilej snadno data