A house opposite to your

www.radio.cz

Kalendář

Z diskuze...

Doporučuji

Bannery.cz - nejjednodušší výměnný reklamní systém

NAVRCHOLU.cz
TOPlist

Výlety

Skalní vyhlídka Hvíždinec

Doprava: z Prahy po silnici přes Černošice do Dobřichovic, a nebo po R4 do Řitky
Parkování: v Dobřichovicích nebo v Řitce
Trasa: Zámek Dobřichovice, Skalní vyhlídka Hvíždinec, Skalecký klášter, zámek Mníšek pod Brdy
Uprostřed pohádkových brdských lesů se ukrývá řada nádherných míst s nedotčenou přírodou. Jedním z takových je i bílá skála z drabovských křemenců s vyhlídkou do údolí Berounky, ze které můžete zahlédnout i střechu věže Karlštejna.
Skalní vyhlídku na Hvíždinci obklopuje pěkný les se starými duby, borovicemi a břízami. Přímo pod ní se nachází suťové moře, které místu dodává tu správnou atmosféru a tak si zde chvílemi budete připadat jako v divoké přírodě stovky kilometrů od civilizace.

Ze skalní vyhlídky (476 m) se před vámi rozprostře pohled na údolí Berounky od Řevnic až po Beroun. Když se budete pozorně dívat, můžete vpravo nad Hlásnou Třebání najít i část střechy věže Karlštejna. Až se dostatečně vynadíváte, nezapomeňte se zapsat do návštěvní knihy, kterou najdete v dřeveném úkrytu na kmenu borovice.

A jak se na Hvíždinec dostanete? Vyhlídka leží v oblasti Hřebenů, které se táhnou od jižního okraje Prahy až skoro k Příbrami. Vede k ní modrá turistická stezka, a to buď z Dobřichovic, a nebo z druhé strany z Řitky. Z obou stran jsou to přibližně 3 kilometry a je třeba počítat se stoupáním, které však rozhodně stojí za to. Nedaleko od vyhlídky, na rozcestí U šraňků, protíná modrou stezku hřebenová cesta, po které můžete bez větších stoupání pokračovat na další zajímavá místa (např. na Skalku s kostelíkem a výhledem na Mníšek pod Brdy, a nebo druhým směrem k Černolickým skalám).
 
JIZDNÍ ŘÁD - Sobota
Praha-Smíchov > Dobřichovice
----------------------------
Odjezd : Praha-Smíchov, 9:34
Příjezd: Dobřichovice, 9:56
- Os 9920
 
 22 min, 19 km, 30 Kč
 jede denně
 
 
Rymaně > Praha-Vršovice
-----------------------
Odjezd : Rymaně, 16:57
Příjezd: Praha-Vršovice, 18:09
- Os 19016
 
 1 hod 12 min, 36 km, 51 Kč
 jede v 6,+
 
 
@mm=TTtP@sa=s@st=s@ssq=%C5%99evnice@sss=1@ssp=133933504_135501952_134014784_135573440
Žádné komentáře
 

Get a playlist! Standalone player Get Ringtones
________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ uloz.to - sdilej snadno data