A house opposite to your

www.radio.cz

Kalendář

Z diskuze...

Doporučuji

Bannery.cz - nejjednodušší výměnný reklamní systém

NAVRCHOLU.cz
TOPlist

08/2008

Prague Jazz Week 2008

 
Kdy: 9. 8. 2008 - 10. 8. 2008
Kde: Staroměstské náměstí
Co: Moderní jazzoví pianisté a nejoblíbenější kapely AghaRTA Jazz Centra
VSTUP VOLNÝ
.

.

.

Staroměstské náměstí / Old Town Square
vstup volný / free entrance

9. 8.2008 - 14.00-15.00
AghaRTA GANG feat. Štěpán Markovič     
Saxofonista Štěpán Markovič na sebe poprvé upozornil počátkem 80. let, kdy jeho kapela ESP tehdy společně se skupinou Naima rozvířila stojaté vody českého moderního jazzu. V roce 1982 se v ní poprvé potkal s bubeníkem Michalem Hejnou, se kterým před rokem - po dlouholeté pauze - opět našli společnou hudební cestu. Přizvali ostravského přítele, klavíristu a skladatele Borise Urbánka a basistu Vítka Švece a s použitím názvu své domovské scény stále častěji vystupují.
www.borisurbanek.com

9. 8.2008 - 15.20-16.20
VÍT ŠVEC TRIO
Po boku leadera Vítka Švece se představí bubeník Jan Linhart a klavírista Jiří Růžička. Album „Keporkak“ (ARTA Records) zaznamenalo velký ohlas kritiky a také zájem japonského trhu, který vyvrcholil japonským turné v loňském roce.
www.vitsvectrio.com

.

9. 8.2008 - 16.40-17.40
ONDŘEJ PIVEC ORGANIC QUARTET
Varhaník Ondřej Pivec patří spolu se svými spoluhráči saxofonistou Jakubem Doležalem, Liborem Šmoldasem a bubeníkem Tomášem Hobzekem k nejambicióznějším představitelům nastupující jazzové generace. Vydal již tři úspěšná alba. To poslední „Overseason“ (Animal Music) nahrál společně s Tomášem Hobzekem při svém loňském několikaměsíčním pobytu v New Yorku. Kvalitu nahrávky výrazně podpořili saxofonista Joel Frahm a kytarista Jake Langley.
www.ondrejpivec.com

9. 8.2008 - 18.00-19.15
MATEJ BENKO QUINTET
Klavírista a vynikají skladatel Matej Benko se po úspěchu svého tria s nahrávkou „Universality“ (ARTA Records) věnuje v současné době přípravě dalšího alba. Novou inspiraci pro své výrazné kompozice našel v možnostech jazzového kvintetu. Hráčské kvality jeho spoluhráčů trumpetisty Miroslava Hloucala a saxofonisty Radka Zapadla splňují jeho představu o novém projektu dokonale stejně jako bubeník Pavel Zbořil a basista Tomáš Liška.
www.matejbenko.com

9. 8.2008 - 19.30-21.00
EMIL VIKLICKÝ TRIO
Klavírista Emil Viklický je muzikant se širokým záběrem. V jeho výčtu projektů a alb najdete mnoho různorodých jmen a žánrů. V rámci přehlídky Prague Jazz Week představí nejkomornější část své současné tvorby. Za doprovodu svých dlouholetých spoluhráčů basisty Františka Uhlíře a bubeníka Laca Troppa zahraje skladby z posledního alba „Ballads and More“ (ARTA Records).
www.viklicky.com

 

Žádné komentáře
 

Get a playlist! Standalone player Get Ringtones
________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ uloz.to - sdilej snadno data