A house opposite to your

www.radio.cz

Kalendář

Z diskuze...

Doporučuji

Bannery.cz - nejjednodušší výměnný reklamní systém

NAVRCHOLU.cz
TOPlist

08/2008

Fresh Film Fest

Pět dní na mezinárodním studentském Fresh Film Festu, který se koná v Karlových Varech od 27. do 31. srpna, obnáší přesně podle názvu přehlídky sváteční filmové osvěžení. Co se tu dá vidět?
 
Středa - Hurikán Katrina.
Hned v první den festivalu potřebuje divák pořádný "sicflajš". Hraje se totiž více než čtyřhodinový dokument režiséra Spikea Lee Hurikán Katrina, který v originální verzi Když se hroutí hráze – Rekviem ve čtyřech dějstvích vyhrál tři televizní ceny Emmy. Vrací se k zatopenému městu New Orleans v srpnu 2005 a zkoumá, kdo nese za tragédii odpovědnost. V Americe se film vysílal ve dvou dílech, Vary slibují krátké pauzy a vstup pro všechny zdarma.
Čtvrtek - Tropická bouře.
Hurikánem otřesené nervy zase vyladí akční komedie založená na nevšedním nápadu. Režíroval ji herec Ben Stiller s kolegy Robertem Downeym Jr. a Jackem Blackem v hlavních rolích a situoval mezi filmaře. Hvězdy točí největší a nejnákladnější válečné drama všech dob, v němž Američané konečně porazí Vietnam. Ale hrají špatně, takže je režisér vezme do pralesa na drsný výcvik. Tam se dostanou do ostré palby skutečné domorodé bitvy, kterou herci stále považují za tréninkovou hru.
Pátek - Hongkongský expres.
Hodně náročný den, protože by se neměl vynechat ani český zástupce v soutěži prvotin, "barokní western" Radka Tůmy Plani di giardini ideali. A před půlnocí začne maraton Hongkongský expres, který zakončí až snídaně na účet festivalu. V rámci hongkongské noci se hrají Election 1 a Election 2 od režiséra Johnnieho To, zkoumající demokratické volby v podsvětí, a snímek tří tvůrců Triangle, který vypráví ve třech úsecích o třech přátelích a pokladu záhadného cizince.
Sobota - Tarantino po japonsku.
Na slavnostní galavečer je připravena lahůdka, která měla světovou premiéru na festivalu v Benátkách. Natočil ji fanoušky vzývaný japonský režisér Takaši Miike, nese název Sukijaki Western Django a spojuje poctu dvěma žánrům, spaghetti westernům se samurajskými příběhy. Souboj dvou gangů v jednom městě je zasazen do historických kulis a v režii muže, jemuž se říká "japonský Tarantino", si jeho americký obdivovatel Quentin Tarantino rád zahrál postavu jménem Ringo.
Neděle - Od Vorla k Zemanovi.
K dozvukům na rozloučenou patří i dva klasické kousky. Jednak rytmikál Tomáše Vorla Kouř, jednak Ukradená vzducholoď završující početnou a úctyhodnou přehlídku děl Karla Zemana, jež se studentům podařilo opatřit včetně kopií a práv. Což u nejsvětovějšího z českých filmařů není hračka.
Žádné komentáře
 

Get a playlist! Standalone player Get Ringtones
________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ uloz.to - sdilej snadno data